درمراسم نواخته شدن زنگ مهر 93 که در جمع دانش آموزان و دبیران دبیرستان امین،رییس ومسئولین  آموزش و پرورش،مسولین شهر از جمله امام جمعه، فرماندار،شهردار،مسئولین نیروی انتظامی،راهنمایی و رانندگی،سپاه،تعدادی ازمعتمدین،خانوادههای شهدا و اولیا حضور داشتند ابتدا مدیر دبیرستان آقای شکرانی ضمن خیرمفدم سال تحصیلی جدید را تبریک گفتند.سپس رییس آموزش و پرورش با بیان اینکه آغازسال تحصیلی، فرصت ارزشمندی برای دانش آموزان است، اظهار کرد: در جامعه امروزی کمتر به اهمیت جایگاه مهرماه و آغاز سال تحصیلی توجه می شود.وی خطاب به دانش آموزان گفت: از دست رفتن بعضی از فرصت های پیش رو حسرت و خسارات سنگینی برای انسان به بار می آورد. دوران تحصیلی وآموزش علم برای دانش آموزان یک فرصت تصمیم ساز وگرانبهاست که نباید اجازه داد به راحتی ازدست برود وی با بیان اینکه هیچ وقت برای تصمیم گیری جدید ورشد و ترقی دانش آموزان دیر نیست گفت:دانش آموزان امروزبا واقع بینی وواقع نگری وبرنامه ریزی می توانند موفقیت زیادی در زندگی کسب کنند
آقای بدیهی با اشاره به اینکه برنامه ریزی نقش بسیار مهمی در زندگی و موفقیت انسان های موفق و نخبه جامعه رادارد گفت: دانش آموزان برای همه ابعاد زندگی خود اعم از مذهبی، عبادت، ورزش، سرگرمی، اوقات فراغت و تحصیل خود برنامه ریزی داشته باشند بدیحی با بیان اینکه امروز بهترین شرایط تحصیل برای دانش آموزان فراهم است، گفت: پیشرفت آینده کشوردردست پیشرفت تحصیلی دانش آموزان امروزونسل جدید است.درادامه فرماندارمحترم وامام جمعه محترم ضمن بیاناتی آغازسال تحصیلی را تبریک گفتند. در  پایان از پوریا خانی دانش آموزاین دبیرستان که موفق به کسب رتبه ششم کنکور1393 در رشته علوم انسانی شد، تقدیر به عمل آمد

برترین های انضباطی ترم اول = پایه اول :عرفان شیرمحمدی ، امیرمهدی منصوری ، علیرضا منصوری ، محمدجواد پیمانی (حیدر)، مهدی خانی ، محمد صرامی ، علیرضا چرمی ، مهدی مهدوی و رضا نامداریان . پایه دوم ریاضی : ابوالفضل جعفری پور ، سیدحامد سیرانی ، مرتضی کریمی و محمد یزدی . پایه سوم ریاضی : سجاد صرامی ، محمدحسین طاهری ، علی کریمی ، محمدرضا کریمی ، امیرحسین منصوری و داوود هلیلی . پایه چهارم ریاضی : محمد حاجی ابراهیمی ، حمید عسکری ، علیرضا مختاری ، محمد اردشیری ، امیرحسین رحمتی ، رسول قندی و محمدرضا کمالی . پایه چهارم ادبیات : احمدرضا ابراهیم بابایی و اسماعیل بهرامی     
شرایط قبولی در دوره متوسطه مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
جمعه, 07 آبان 1389 ساعت 20:30
شرایط قبولی در دوره متوسطه 

 

   الف ) پایه اول :

 • چنانچه در پایه اول نمره سالانه دانش آموز در امتحانات خرداد ماه در هر ماده درسی کمتر از 10 نباشد و شرایط هدایت تحصیلی برای ورود به یکی از شاخه ها یا رشته های تحصیلی دوره ی متوسطه را احراز کند ، قبول شناخته می شود.
 • چنانچه دانش آموزی حد نصاب قبولی را در درسی احراز نکند باید در امتحانات شهریور ماه شرکت کند و در صورتی قبول پایه اول شناخته  می شود که در هر یک از آن درس ها حد نصاب قبولی را کسب و شرایط هدایت تحصیلی برای ورود به حداقل یک رشته یا شاخه را احراز کند.
 • چنانچه پس از امتحانات شهریور ماه دانش آموزی حداکثر در دو ماده درسی نمره ی 7 تا 10 داشته باشد به شرط احراز شرایط هدایت تحصیلی برای ورود به یکی از شاخه ها یا رشته ها ، قبول شناخته      می شود.
 • در صورتی که معدل درس های پایه ی اول وی حداقل 10 باشد و در یک ماده درسی نمره 7 تا 10 و در ماده درسی دیگر نمره 7 داشته باشد نیز با رعایت سایر شرایط قبول شناخته می شود.
 • چنانچه در امتحانات شهریور ماه معدل درس های پایه اول دانش آموزی حداقل 12 باشد با داشتن نمره بین  7 تا 10 در حداکثر دو ماده درسی و نمره کمتر از 7 در یک ماده درسی به شرط احراز شرایط هدایت تحصیلی برای ورود به یک شاخه یا رشته قبول شناخته          می شود .

 ب ) پایه دوم :

 

 • پس از برگزاری امتحانات پایانی نوبت دوم دانش آموزی قبول شناخته می شود که نمره سالانه ی وی در هر درس کمتر از 10 نباشد.
 • دانش آموزی که پس از امتحانات نوبت دوم شرایط قبولی را در درس یا درس ها احراز نکند می تواند در امتحانات همان درس یا درس ها در شهریور ماه شرکت کند و درصورتی قبول شناخته می شود که نمره هر یک از درس های وی در شهریور کمتر از 10 نباشد.

چنانچه درس های باقی مانده از پایه دوم پیش نیاز درس های پایه سوم باشد دانش آموز باید این درس ها را با رعایت ضوابط پیش نیاز به همراه سایر درس های پایه سوم برابر مقررات و حداکثر تا 34 واحد انتخاب نماید.

دروس پیش نیاز رشته ریاضی فیزیک : 

 

فیزیک (2)

پیش نیاز

فیزیک (3)

شیمی (2)

"

شیمی (3)

ریاضی (2)

"

جبر و احتمال – حسابان

هندسه (1)

"

هندسه (2)

 

دروس پییش نیاز رشته تجربی :

 

فیزیک (2)

پیش نیاز

فیزیک (3)

شیمی (2)

"

شیمی (3)

ریاضی (2)

"

ریاضی (3)

زیست و آز 1

"

زیست و آز 2

 

دروس پیش نیاز رشته انسانی :

 

عربی (2)

پیش نیاز

عربی (3)

جامعه (1)

"

جامعه (2)

 

 

تذکر :

 

چنانچه درس های باقی مانده از پایه دوم پیش نیاز درس های پایه سوم باشد دانش آموز پایه سوم باید این درس ها را با رعایت ضوابط پیش نیاز به همراه سایر درس های پایه سوم برابر مقررات و حداکثر تا 34 واحد انتخاب کند و باقی مانده  درس های پایه سوم را در تابستان همان سال انتخاب کند اگر دانش آموز پایه سوم قبلا از درس پیش نیاز نمره 7 تا 10 را کسب کرده باشد. انتخاب درس های پیش نیاز و اصلی به صورت هم زمان و یا درس های اصلی مقدم بر درس های پیش نیاز برای وی بلا مانع است .چناچه درس های باقی مانده از پایه دوم پیش نیاز درس های پایه سوم نباشد انتخاب این درس ها به تابستان سال سوم موکول خواهد شد.

 

 ج ) پایه سوم :

 

 • دانش آموزی در هریک از درس های « غیر نهایی » قبول شناخته        می شود که نمره  « سالانه » وی در هر درس کمتر از حد نصاب قبولی آن درس نباشد.

 

 • دانش آموزی در هر یک از درس های « نهایی» قبول شناخته می شود که نمره امتحان نهایی وی در هر درس بدون ضریب کمتر از حد نصاب قبولی آن درس نباشد.

 

 • برای درس هایی که به صورت غیر حضوری ارائه می شوند ملاک کسب حد نصاب قبولی درس می باشد.

3 ) شرایط فارغ التحصیلی :

 

دانش آموزی فارغ التحصیل شناخته می شود که :

 

 • در کلیه واحد های درسی دوره ی متوسطه در رشته مربوط ( حداقل 96 واحد درسی قبول) شده باشد.

 

 • معدل وی حداقل 10 باشد.

 

 • چناچه دانش آموزی از مجموعه ی درس های پایه ی دوم و سوم( اعم از نهایی و غیر نهایی ) حداکثر در دو عنوان درسی ، آخرین نمره درسی وی سالانه یا تابستانی یا غیر حضوری دی ماه ) 7 و یا بیشتر باشد معدل کل وی نیز حداقل 10 باشد فارغ التحصیل شناخته می شود.

 

 • دانش آموزان سال سوم که به هر دلیل موفق به گذراندن تعدادی از        درس های پایه دوم یا سوم یا درس های انتخابی نمی شوند می توانند   درس های باقی مانده را تا سقف 32 واحد درسی ( از این تعداد حداکثر 10 واحد به صورت حضوری و مابقی به صورت غیر حضوری )در دوره تابستانی که  ( به مدت 8 هفته آموزش و 2 هفته امتحان و اعلام نتیجه ) اجرا می شود  و در کلاس های پایگاه تابستانی که در یکی از مدارس منطقه دایر می گردد شرکت نمایند.

 

 • دانش آموزان پایه سوم هریک از شاخه های تحصیلی چنانچه تا پایان تابستان موفق به گذراندن درس های پایه سوم اعم از نهایی و غیر نهایی و باقی مانده درس های دوم نشود می تواند در امتحانات دی ماه به صورت غیر حضوری شرکت کند و حداکثر 32 واحد درسی را امتحان دهد.
 

نظرات 

 
+1 #7 Sadr 1392-02-29 09:23
ملاك قبولى در هر درس نمره ساليانه است؟
Quote
 
 
0 #6 شکیرا 1392-02-05 11:38
Quoting ایمان:
ممنون خیلی مفید بود.فقط اگه خرداد نشه ، شهریور که امتحان میدیم نمره با چه ضریبی وارد میشه؟

امتحانای نهایی اسون تره!!!!!!!!!!!! !!!
Quote
 
 
-2 #5 کوثر 1392-01-27 12:42
اگه نهایی سختم نباشه اونقدمعلمامیگن سخته که ازاضطراب نمیتونیم بنویسیم.چه معدلی برای گرفتن درصدقبولی درکنکورتضمین میکنه؟هنظورم 44%کنکوره که میگن به معدل سوم مربوط میشه.
Quote
 
 
-3 #4 سارا 1391-09-29 22:31
ببخشید واسه نهایی های سال سوم دی ماه مستمر تاثیر داره؟

جواب : سلام . خیر تاثیری ندارد.
Quote
 
 
+1 #3 ایمان 1391-06-02 12:38
ممنون خیلی مفید بود.فقط اگه خرداد نشه ، شهریور که امتحان میدیم نمره با چه ضریبی وارد میشه؟
Quote
 
 
-5 #2 جچجچ 1391-05-30 15:18
:o :sad: :oops: :-| :lol: :D :-? :roll: :-x
Quote
 
 
-4 #1 ای ول 1391-04-03 16:37
ای ول بابا
Quote
 

اضافه کردن نظر

Security code
ّروز آوری کد امنیتی

رتبه 6 کنکور 93 رشته ادبیات


  پوریا خانی افتخاردبیرستان امین

ابوالفضل سرلکی چهارم ریاضی


رتبه اول کلیه کلاسها  دی 93

مهدی خانی - پایه اول


  رتبه اول پایه اول دی 93

شوراهای دانش آموزی93/94

گالری تصاویر دبیرستان امین

برنامه های امتحانی امین

اردوهای برگزار شده امین

آموزش های خانواده امین

ابوالفضل جعفری پور


رتبه اول دوم ریاضی دی93

مهدی مختاری چهارم ادبیات


     رتبه اول چهارم ادبیات دی93

محمدحسین طاهری


  رتبه اول سوم ریاضی دی 93

دهه فجرانقلاب اسلامی مبارک


گروه های اموزشی دبیرستان

نظر سنجی سایت امین 88

نظرشمادرمورد سایت امین88
 

آمار بازدیدکنندگان از سایت

تاریخ افتتاح سایت 88/6/25

ارزشیابی دبیران امین توسط دانش آموزان

جهت ورود به فرم ارزشیابی اینجاکلیک کنید

فرم ارسال مطالب ازطرف شماجهت نمایش درسایت

جهت ورود اینجا را کلیک کنید